Błogosławionych Świąt!

Świąt przepełnionych radością Zmartywchwstania Chrystusa! Niech Ten, który pokonał śmierć błogłosławi każdego kolejnego dnia! Wszystkiego Dobrego! :) 

ALLELUJA!

Spotkanie dzieci

14 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dzieci. Eucharystii przewodniczył ks. Henryk. Była to Niedziela Palmowa dlatego Msza była jeszcze bardziej uroczysta. Po niej zasiedliśmy do wspólnego stołu by przy cieście i kawie świętować kolejne uroziny naszej Julii. W galerii kilka zdjęć.

ZDJĘCIA - PRZEJDŹ 

Błogosławieństwa na każdy dzień!

Dziś obchodzimy Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii oraz Kapłaństwa. Tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o naszych Księżach. Wszystkim tym, którzy związani są z naszym Stowarzyszeniem, na czele z ks. Henrykiem składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Dobry Bóg codziennie błogosławi, Matka Boża opiekuje się a każdy dzień niech będzie dniem szczęśliwym, zbliżającym do świętości.

Członkowie i Sympatycy KSN MiCz

Uwaga! Audycje!

Uwaga, uwaga!

16.04 zasiadamy wygodnie w fotelach, relaksujemy się, włączamy radio EM o 21.00 i słuchamy naszą Beatę i Jurka. A 23.04 znów zasiadamy w fotelach o 21.00 włączamy radio EM i słuchamy członków naszego Stworzyszenia mówiących o naszym domu! Przekazujcie dalej! 107,6 FM. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek poprzedzający Wielki Tydzień wybraliśmy się na Ekstremalną Drogę Krzyżowa by w taki sposób ogarnąć modlitwą nasze Stowarzyszenie. O godzinie 20 zgromadziliśmy się przed kościołem św. Kamila. Przeszliśmy trasa 20km rozważając stacje drogi krzyżowej. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie oraz tym, którzy nas wspierali modlitewnie. W galerii pojawiło się kilka zdjęć. Zapraszamy!

Zdjęcia - PRZEJDŹ 

Spotkanie integracyjne

7 kwietnia obyło się kolejne spotkanie integracyjne grupy starszej. Wyjątkowo Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Brol, który wygłosił również słowo Boże. Po Eucharystii wysluchaliśmy ogłoszeń i zasiedliśmy do wspólnego stołu by przy ciastku trochę poplotkować :) w galerii pojawiło się kilka zdjęć.

 

Zdjęcia - PRZEJDŹ 

Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 5 do 7 kwietnia w Reptach Śląskich odbyły się rekolekcje wielkopostne dla członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Nauki rekolekcyjne wygłosił członek honorowy naszego Stworzyszenia - ks. Jan Golba. Był to czas na zatrzymanie się i głębsze przeżycie ostatnich tygodni Wielkiego Postu.

Relacja Joli:

Za nami nasze Wspólnotowe Rekolekcje Wielkopostne, które odbyły się dniach 5- 7 kwietnia w Reptach Sląskich. Nauki rekolekcyjne wygłosił członek honorowy naszego Stowarzyszenia — ks. Jan Golba. Rekolekcje zaczęliśmy wszyscy wspólnie od przywitania się z gospodarzem tego, domu'' - czyli z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie, na Adoracji w kaplicy.
Następnie krotka konferencja ks. Jana rozpoczynająca nasze rekolekcje. W czasie trwania adoracji każdy, kto chciał, mógł również skorzystać z Sakramentu Pojednania. Potem pozostałe punkty, harmonogramu: Eucharystia połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych i na koniec Droga krzyżowa z rozważeniami które poprowadzili nasi członkowie ze stowarzyszenia: Jurek oraz Patrycja

W pozostałym czasie, czyli w sobotę i w niedziele tradycyjnie - jak corocznie bywa na rekolekcjach wielkopostnych: Eucharystia połączona z błogosławieniem lurdzkim — Nabożeństwo Gorzkich Żali - (konferencje, wspólnie biesiadowanie, przy kawce i ciastku- goście) !
Na koniec serdecznie podziękowania dziewczynom: Beacie K. oraz Brygidzie R za zorganizowanie tychże rekolekcji.
Wolontariuszom za ich bezcenną pomoc oraz całej ekipie grającej za i wkład i serce!
 Pozdrawiam.
 Jolanta Didek.

W galerii pojawiło się kilka zdjęć. Zapraszamy do oglądania!

Zdjecia - PRZEJDŹ

Ekstremalna Droga Krzyżowa

12 kwietnia 2019r o wyruszamy na Ekstremalna Drogę Krzyżowa szlakiem kościołów zabrzańskich by modlić się w intencji naszego stowarzyszenia. Wymarsz o godzinie 20.00 z pod kościoła św. Kamila w Zabrzu. Długość trasy ok. 20km. Planowany powrót około godziny 1.00. Zapraszamy do udziału chętne osoby niepełnosprawne wraz z wolontariuszami! Trzeba zabrać ze sobą lampki i coś odblaskowego. Zapisy do 10 kwietnia u Kasi Walke.

Wolontariat-możliwości jest tak wiele...

W dniu 12.03.2019 r. Nasza wolontariuszka Nikola Bulik odwiedziła wychowanków MOW im. Ottona Lipkowskiego w Krupskim Młynie. Pobyt Nikoli w ośrodku jest dowodem na to, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w pomaganiu innym. Wychowankowie nie odstępowali jej na krok. Ochoczo włączyli się także, w zaproponowane przez Nikolę, zajęcia plastyczne. Tworzenie kartek świątecznych było świetną okazją do rozmów. Niektórzy wychowankowie zdecydowali się napisac list do najbliższych. Pod koniec pobytu wolontariuszki zostały przeprowadzone zajęcia o złości z cyklu inteligencji emocjonalnej

Zdobywamy Równice

Dnia 31 marca wychowawcy MOW im. Ottona Lipkowskiego zapraszają chętne osoby na wycieczkę do Ustronia. Celem wycieczki jest zdobycie Równicy. Zbiórka o godz. 9.00 na Dworcu PKP w Zabrzu. Zapisy pod nr tel. 789 113 058

1%