Szlachetna Paczka

W tym roku również my włączyliśmy się w Szlachetna PACZKĘ. Dziękujemy wszystkim naszym Członkom i Sympatykom, którzy dołączyli się do stworzenia takiej wielkiej paki 

"Dom jest tam..."

"Dom jest tam, gdzie chcą, żebyś został dłużej..." 

Kolejny dzień budowy naszego Domu za nami. Trwa rekuperacja, został zakupiony piec, który w tym tygodniu zostanie podłączony. Powoli zaczynamy wykoncznie kolejnych pomieszczeń. Pierwsza była kotłownia. Wiele się dzieje. Wszystkie prace ciągle wymagają wkładu finansowego. Ciągle zbieramy, mówimy, bo chcemy by Osoby Niepełnosprawne mogły stworzyć prawdziwa rodzinę. Bez Waszego wsparcia nie damy rady. Już dziękujemy za to, że jesteście i pomagacie. Ale jesteśmy zmuszeni prosić dalej. Akcja 1zł(-ote) serce trwa. Każdemu złotemu sercu bardzo dziękujemy! Jesteście cudowni! 

Człowiek bez barier!

Jerzy Sikorski, członek zarządu naszego Stowarzyszenia, został dziś wyróżniony w konkursie Gliwiczanie bez barier 2018! Odebrał również nagrodę specjalna za największa liczbę głosów od internautów! 
Cieszymy się Jurku razem z Tobą, gratulujemy serdecznie, jesteśmy z Ciebie dumni i dziękujemy za Twoje zaangażowanie również w nasze Stowarzyszenie! Życzymy Ci dalszych sukcesów.

Urodziny Patrycji i Michała

2 grudnia Patrycja i Michał, członkowie naszego Stowarzyszenia zechcieli w gronie wspólnotowych przyjaciół obchodzić swoje urodziny. Kolejna okazja do spędzenia razem czasu. Naszym Solenizantom raz jeszcze życzymy wszystkiego tego co ważne i potrzebne! A poniżej kilka zdjęć :) 

Spotkanie integracyjne i najważniejsze ogłoszenia

2 grudnia odbyło się kolejne spotkanie integracyjne grupy starszej. Już w duchu adwentowego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa uczestniczyliśmy w Eucharystii której przewodniczył Ksiądz Henryk. Po spotkaniu mieliśmy czas na wspólne biesiadowanie i gawędzenie. W galerii kilka zdjęć - PRZEJDŹ

PRZYPOMINAMY, ŻE W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ, 09.12 NIE MA SPOTKANIA DZIECI.

Kilka najważniejszych ogłoszeń:

1. 14-16.12. odbywają się rekolekcje adwentowe w Reptach. Osoby które się zapisały a z różnych powodów nie będą mogły wziąć w nich udziału, bądź nie będą mogli być na całych rekolekcjach, prosimy o jak najszybszy kontakt z Brygida Rezner.

2. 16.12. Odbędzie się nasza wspólnotowa wigilia z obchodami 14lecia istnienia naszego Stowarzyszenia. Na wigilię trzeba się zapisać. Można to zrobić do 10.12. u Sonii Burek. Rozpoczynamy o godz. 14.00 Msza Święta w parafii św. Jana Chrzciciela. Później przejdziemy do restauracji Beskid. 

3. 31.12. Organizujemy sylwestra. Zapisy i informacje u Marty Wojdyły. 

4. Ciągle trwa akcja 1zł(-ote) serce. Mówmy o tym gdzie się da! 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2018

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wszystkim naszym Osobom Niepełnosprawnym w sposób szczególny dziś dziękujemy za to, że jesteście! Za to czego nas uczycie. Dziękujemy!!!

Wieści z placu budowy

Porcja wieści z placu budowy niezwykłego domu. Kotłownia w trakcie wykańczania, dziś podpinają nam gaz. W skrócie DZIEJE SIĘ. A akcja 1zł(-ote) serce trwa. Dziękujemy i prosimy o dalsze rozglaszanie <3

Wieści z placu budowy naszego Domu!

Najnowsze wieści z placu budowy. Aktualnie w powstałym budynku pracują dwie ekipy budowlane. Jedna kładzie płytki w kotłowni, a druga ociepla dach. Dzięki wszystkim 1zł (-otym) sercom możemy myśleć o dalszych planach w bardziej realny sposób. Serdecznie dziękujemy! I znów prosimy, by o akcji 1zł (-ote) serce mówić dalej. Jesteście niesamowici!

Szlachetna paczka

Planujemy włączyć się w Szlachetną Paczkę. Więcej informacji w zdjęciu dołączonym do tego posta. 

Znów budujemy!

Po długiej przerwie znów zaczęliśmy budowę naszego Domu! Dziś ekipa remontowa opanowała budynek przy ulicy Bytomskiej. Jest cudownie! Znów dziękujemy wszystkim 1 zł(-otym) sercom! (opis akcji we wczesniejszym poscie). Kazdego dnia pojawiają się nowe serduszka na naszym koncie. Dzięki Wam znów uwierzylismy, ze marzenia mogą stać się rzeczywistością. Dziękujemy <3

1zł(-ote) serce!

Akcja 1zł(-ote) serce to wielki apel do ludzi o złotym sercu!

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn” w Zabrzu buduje DOM, w którym zamieszkają Osoby Niepełnosprawne i stworzą prawdziwą rodzinę. Dom ten w stanie surowym zamkniętym z gotowymi instalacjami już jest. Przyszedł czas na wykończenie, które wymaga sporego zaplecza finansowego. Zleć przelew stały w wysokości symbolicznej złotówki (oczywiście można tę złotówkę pomnożyć) i przyczyń się do wybudowania czegoś pięknego. Do wybudowania domu, w którym znikną wszelkie ograniczenia.

Okaż nam swoje 1zł(-ote) serce! Przekaż rodzinie, przyjaciołom, wszystkim! Niech tych złotówek będzie jak najwięcej!

 

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn”

ul. Bytomska 39

41-803 Zabrze

nr konta: 18 1240 4849 1111 0000 5350 7738

www.modlitwaiczyn.pl

facebook.com/modlitwaiczyn

Listopadowe spotkania integracyjne

4 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne grupy starszej. Przed Eucharystią odmówiliśmy różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty. 

Natomiast 11 listopada odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie dzieci (na kolejnym widzimy się 10 lutego). Po nim zasiedliśmy do wspólnego stołu by przy cieście i kawie świętować urodziny listopadowych solenizantów. Zdjęcia już w naszej galerii, zapraszamy! 

Spotkanie 4.11 - PRZEJDŹ

Spotkanie 11.11 - PRZEJDŹ

Najważniejsze ogłoszenia: 

17.11. wybieramy się do Multikina. Bliższe informacje w najbliższych dniach. 

16.12. widzimy się na wspólnotowej wigilii. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 14:00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach. Następnie udamy się do restauracji Beskid. Na wigilię trzeba się ZAPISAĆ. Można to uczynić u Sonii Burek. 

31.12. Organizujemy wspólnotowego Sylwestra. Zapisy u Marty Wojdyły. 

 

 

1%