Spotkanie grupy młodszej

14 października odbyło się kolejne spotkanie grupy młodszej naszego Stowarzyszenia. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył Ksiądz Henryk. Po Eucharystii i wysłuchanych planach na najbliższy czas zasiedliśmy do wspólnego stołu i zajadaliśmy się urodzionowym ciastem naszej Pani Sylwii. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. PRZEJDŹ

Lady Pank

Lady Pank z gośćmi w katowickim Spodku!

W 1983 r. została wydana pierwsza płyta kapeli Lady Pank, która nazywana przez fanów THE BEST OF, zapisała się jako klasyk w historii polskiej muzyki rockowej. Dziś po 35 latach od swojego debiutu zespół postanowił stworzyć nową wersję tego albumu czyli LP1, do której nagrania zaprosił gości, m. in. wokalistów: Kasię Kowalską, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.
W niedzielę 14 października grupa wolontariuszy i niepełnosprawnych KSN MiCZ ponownie zawitała do katowickiego Spodka, aby podczas koncertu na żywo zobaczyć charyzmatycznych artystów, posłuchać i zaśpiewać największe hity Lady Pank: „Kryzysową Narzeczoną”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Fabrykę Małp” oraz wiele innych. To był istny szał pozytywnej energii i porządna dawka dobrej, polskiej muzyki.

 

- Magda Arian

"Siedem uczuć"

7 uczuć” Marka Koterkiego w Multikinie Zabrze

W sobotę, 13 października 2018 r. KSN MiCZ wybrało się do zabrzańskiego Multikina, by razem zobaczyć nowość, która dzień wcześniej zagościła w repertuarze polskich kin. W komedio-dramacie „7 uczuć”, którego reżyserem i scenarzystą jest twórca „Dnia Świra” z 2002 r. Marek Koterski, w sposób emocjonalny, zwrócono uwagę na relacje dzieci z ich rodzicami. Jaki wpływ mają przeżycia wyniesione
z dzieciństwa na nasze dorosłe życie? Czy jako dorośli potrafimy wyrażać swoje uczucia, myśli i sobie z nimi radzić? Film wypełniony czarnym humorem,
z mnóstwem zabawnych dialogów, mających wywołać uśmiech na twarzy widza, równocześnie zmusił nas do zadumy.

 

Ten film trzeba będzie teraz przetrawić”, „Tam było dużo metafor, które trzeba zrozumieć”, „Taki żart na rozładowanie atmosfery” – słyszałam komentarze w trakcie wyświetlania napisów końcowych. Kino opuściliśmy w bardziej „milczących” nastrojach.
- Magda Arian

Wycieczka

W sobotę, 20.10. wyjeżdżamy na wycieczkę do Ustronia, Wisły i okolic. Zbiórka o godzinie 8.00 w Zabrzu Biskupicach naprzeciwko plebani parafii sw. Jana Chrzciciela. Prosimy zabrać ze sobą dokumenty  (w tym legitymacje Osoby Niepełnosprawnej). Powrót w godzinach wieczornych. 

Wycieczka tylko dla osób zapisanych. Są jeszcze ostatnie miejsca. Zapisy do poniedziałku, 15.10. u Sonii Burek. 

Wyjście do kina

W najbliższą sobotę  (13.10.) wybieramy się do kina. Tym razem zapraszamy młodzież i dorosłych. Idziemy na film pt. "Siedem uczuć". W zabrzańskim Multikinie widzimy się o 17.20. Zapraszamy!

[*]

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 9 października 2018r zmarła GABRIELA  DYLĄG członkini naszego Stowarzyszenia.

Radość NIEBA racz JEJ dać Panie...

Pogrzeb odbędzie się 11 października o godz. 8.30 w Parafii p.w. św. Augustyna w Lipinach (Świętochłowice ul. Dr. Bukowego 22)

 

Budujmy razem!

Ciągle budujemy! Już nie tylko nasz dom. Ale nasze Stowarzyszenie, naszą wspólnotę! Każdy z nas jest cegłą, bez której nie będzie całości! Dlatego razem budujmy też naszą stronę internetową. Jedziesz gdzieś na wycieczkę? Na mecz? Spotykasz się na kawie? Herbacie? Koncercie? Zrób selfie! Prześlij i podziel się swoją codziennością! Oczywiście relacje ze spotkań Stowarzyszenia również mile widziane. Pokażmy światu że żyjemy! 

Październikowe spotkanie

W pierwszą niedzielę października tradycyjnie spotkaliśmy się na Mszy Świętej w parafii św. Anny. Rozpoczęliśmy wspólnym różańcem. Po Eucharystii przemieśliliśmy się na Rancho Leśna, gdzie dzięki uprzejmości Gospodarzy - Państwa Polednik, przy grillu, ciastkach i kawie mogliśmy spędzić wspólne popołudnie. Nie zabrakło śpiewów, zabawy i bryczek oraz koni. Dziękujemy Gopodarzom i wszystkim uczestnikom. Czekamy na Wasze relacje! A już teraz zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć - PRZEJDŹ!

„Ukochani w Jego Ojcowskich oczach. Wybrani, NAMASZCZENI”

We wtorek dnia 2 października 2018 r., grupa osób niepełnosprawnych i wolontariuszy z naszej wspólnoty wraz z tysiącami innych wiernych zgromadziła się w hali katowickiego Spodka, by razem przeżyć wieczór uwielbienia pod nazwą „Namaszczeni”, serce w serce z Panem Bogiem. Było to wydarzenie zorganizowane z inicjatywy o. Adama Szustaka dominikanina, autora książek i założyciela popularnych na platformie YouTube, kanałów katolickich „Langusta na palmie” i „Paśnik”. Podczas wieczoru uczestnicy mieli okazję posłuchać Słowa Bożego,
w którym o. Adam Szustak wraz z bratem zakonnym o. Tomaszem Nowakiem nawiązali m.in. do szesnastego rozdziału 1 Księgi Samuela. Każdy z nas posiada przecież godność dziecka Pana Boga. Każdy z nas bez wyjątku. Jesteśmy Jego najjaśniejszą z gwiazd. Jesteśmy w Jego oczach ukochani, wybrani, czyli NAMASZCZENI. Ta część konferencyjna przeplatała się z pełnym radości uwielbieniem, w czasie którego oprawę muzyczną zapewniały zespoły owca oraz Atom String Quartet. Na koniec Boże błogosławieństwo, moment wzruszenia, refleksji, wyciszenia. Wszyscy zbudowaliśmy w Spodku Dom Boży, będąc poza murami Kościoła.

- Magda Arian

Planujemy wycieczkę!

EDIT!!! ZMIANA DATY!!!! 20.10. organizujemy wycieczkę. Tym razem wybieramy się do Beskidu Śląskiego (Ustroń, Wisła, okolice). Dzień pełen atrakcji. Zapraszamy do wspólnie spędzonej soboty. 

Zapisy: Sonia Burek, tel. 666998613

Przekazujcie dalej, liczba miejsc ograniczona do liczby siedzeń w autokarze. 

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 16-18 sierpnia odbyła się kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górą, w której znów nasza wspólnota nie zawiosła. Razem z naszymi Osobami Niepełnosprawnymi grupa Wolontariuszy dzielnie kroczyła i wypraszała u Matki potrzebne łaski. 

W galerii pojawiło się troszkę zdjęć, zapraszamy do zobaczenia! PRZEJDŹ 

Wspomnień czar...

Czas biegnie coraz szybciej. Turnus już na dobre przeszedł do historii. Pozostały wspomnienia. Oczywiście najważniejsze to te w głowie i sercu, ale są jeszcze te technologiczne. Zachęcamy do obejrzenia nie tylko zdjęć, ale też filmiku podsumowującego nasz turnus. A jednocześnie przypominamy, że za rok nasz kolejny turnus. Mówcie już teraz o tym, że potrzebujemy siły WOLONTARIATU! ZOBACZ FILM

1%