Ogłaszamy, że 3 marca 2019 roku odbędzie się obowiązkowe, Walne Zebranie Członków Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Modlitwa i Czyn". Miejsce spotkania to Dom Katechetyczny Parafii św. Anny w Zabrzu w następujących terminach:

1. 03.03.2019 godz. 12:00

2. 03.03.2019 godz. 14.00

Prosimy o obecność  

Budowa ciągle trwa

Garść informacji z placu budowy. Plytkujemy. Wykańczamy. Nasi Panowie codziennie dzielnie walczą z każdą płytką. Jest pięknie. Dzięki wszystkim, którzy nam w ostatnim czasie pomogli (akcja 1zł(-ote) serce, wszelkie darowizny pieniężne i w materiale budowlanym) jesteśmy w stanie wyplytkowac wszystkie pokoje i łazienki. Może funduszy starczy nam jeszcze na skończenie instalacji elektrycznej. A co dalej? Dalej musimy znów prosić wszystkim o złotym sercu i wszystkich podatników, którzy już niedługo będą mieli możliwość wpisania kilku cyferek w swoim rozliczeniu. Pamiętajcie. KRS 0000223459. Dziękujemy za to co już. Bez Was nie dalibysmy rady <3

Karnawał 2019

Uwaga! 02.03.2019 chcemy zorganizować imprezę karnawałową!

Miejsce: Dom Rekolekcyjny

Godziny zabawy: od 18 do 1

Składka 20zl, zapisy u Marty Wojdyły. Oczywiście stroje obowiązkowe!!! :) Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

3 miesiące <3

Minęły 3 miesiące odkąd znów rozpoczęliśmy budowę niezwykłego Domu. Wiele się wydarzyło. Wiele zostało zrobione. Sporo przed nami, jeszcze więcej w planach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje 1zł(-ote) serce. Mówcie o tym dalej. Tak samo o rozpoczynającej się akcji 1%. W swoim rozliczeniu podatkowym wpisz KRS 0000223459 i pomóż nam wykończyć Dom, który stanie się miejscem rodzinnym Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy za wszystko. Prosimy o pomoc dalej. Tą materialna jak i modlitewną. Jesteście niesamowici! A zdjęcie niech będzie podsumowaniem ostatnich 3 miesięcy. <3

Zaproszenie

Dostaliśmy takie zaproszenie, przekazujemy dalej. 

Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu (ul. Sienkiewicza 30) poszukują chętne osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności do uczestnictwa w ciekawych zajęciach dających wiele radości i satysfakcji.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 509 180 704.

 

 Więcej informacji dotyczącej warsztatów znajduje się na stronie: www.wtzcaritaszabrze.pl

 

 Zapraszamy 

Dom powstaje!

Halo, halo! My ciągle budujemy. Łazienki prawie gotowe. Powoli szykujemy się do wejścia w pokoje! Jest cudownie! Z dnia na dzień widać efekty ciężkiej pracy naszych Panów. Wiele oczywiście jeszcze brakuje. Pamiętacie o 1zł(-otym) sercu i o akcji 1%? Mówcie nadal. A tym którzy już nas wspierają, również modlitwą, bardzo dziękujemy! Zobacz najnowsze zdjęcia  

Sylwestrowe wspomnienia

Koniec roku przeżyliśmy wspólnie! Zapraszamy do zobaczenia zdjęć i przeczytania relacji Magdy. 

W ubiegły poniedziałek, wieczorem, nasze osoby niepełnosprawne, wolontariusze oraz nieskończenie uwielbiany  przez wszystkich przewodniczący Stowarzyszenia ks. Henryk Bardosz, spotkali się w Domu Rekolekcyjnym parafii św. Jana w Zabrzu-Biskupicach, aby we wspólnym gronie cieszyć się i świętować nadejście nowego roku 2019. Podczas nocy sylwestrowej miały miejsce pełne radości i śmiechu tańce na parkiecie, mieliśmy okazję najeść się pysznym poczęstunkiem, a nowy rok uczciliśmy uroczystą Mszą Świetą, aby oddać Panu Bogu, wszystkie nasze sprawy.

 

Magda Arian

 

ZDJĘCIA - PRZEJDŹ 

Dobrych Świąt!

Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Świąt przepełnionych radością z Narodzenia Pana. Świąt, w czasie których na nowo narodzi się Chrystus i zamieszka w Twoim sercu, życiu.

Zarząd i Komisja Rewizyjna KSN MiCz

Spotkanie wigilijne

16 grudnia odbyło się nasze coroczne spotkanie opłatkowe połączone z obchodami kolejnej rocznicy powstania naszego Stowarzyszenia. O godzinie 14:00 w kościele parafii św. Jana Chrzciciela została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. biskup Jan Wieczorek, członek honorowy naszego Stowarzyszenia, któremu dziękujemy za obecność w tym roku i w latach poprzednich. Później przenieśliśmy się do restauracji Beskid, gdzie zasiedliśmy do wigilijnego stołu i świętowaliśmy narodzenie Pana przy śpiewie kolęd. Dziękujemy wszystkim obecnym na tym spotkaniu. Dziękujemy Gospodarzom restauracji, Państwu Urban, że znów mogliśmy u Was gościć. Wszystkiego dobrego! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - PRZEJDŹ

Dom im. Św. Benedykta

Najnowsze wieści z placu budowy. Od dziś powstają łazienki. Ale to co się  wydarzyło wraca nam wiarę w to, że nasze marzenie wybudowania Domu zostanie zrealizowane wcześniej niż myśleliśmy. Niesamowite! PSB Mrówka z Olkusza okazało nam baaaardzo dużo 1 zł(-otych) serc. Nasza wdzięczność... Nie jest do wypowiedzenia ani opisania. Otrzymaliśmy bardzo dużą ilość kleju i płytek. Wielkie, wielkie dzięki! Niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi. Zapewniamy o naszej modlitwnej pamięci za wszystkie złote serca! Jesteście cudowni!!

Wszystkiego co piękne!

Dziś, 18.12. Swoje kolejne urodziny obchodzi nasz ks. Henryk. Księdzu Henrykowi życzymy wszystkiego co najpiękniejsze jednocześnie dziękując za całe okazane dobro. Dziś,o godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza w Jego intencji. 

1%